Telefon Numarası
Adres Bilgileri
Bornova /İZMİR

Seksiyonel Kapı

Otomatik Kapı Sistemleri

Seksiyonel Kapı

Fabrika kapı sistemleri arasında en çok tercih edilen endüstriyel seksiyonel kapılardır. Peki, seksiyonel kapı nedir? Seksiyonel kapı sistemleri özellikle fabrikaların giriş-çıkış, yükleme boşaltma işlemlerini kolay, hızlı ve güvenli şekilde gerçekleştirebilmelerini sağlamak amacıyla kullanılmaktadır. Fabrikalarda yoğun olarak yapıla yükleme-boşaltma hizmetlerini emek ve zaman açısından tasarruflu hale getiren bu kapılar aynı zamanda diğer kapı modellerinde dayanıklı ve fonksiyonel bir yapıdadır.

Fabrika kapı sistemleri arasında en çok tercih edilen endüstriyel seksiyonel kapılardır. Peki, seksiyonel kapı nedir? Seksiyonel kapı sistemleri özellikle fabrikaların giriş-çıkış, yükleme boşaltma işlemlerini kolay, hızlı ve güvenli şekilde gerçekleştirebilmelerini sağlamak amacıyla kullanılmaktadır. Fabrikalarda yoğun olarak yapıla yükleme-boşaltma hizmetlerini emek ve zaman açısından tasarruflu hale getiren bu kapılar aynı zamanda diğer kapı modellerinde dayanıklı ve fonksiyonel bir yapıdadır.

Seksiyonel Kapıların Çalışma Şekli

Seksiyonel kapı sistemlerinin imalatında çelik sanviç paneller, galvaniz sac levhalar, poliüretan, ray sistemleri, rulman kullanılır. Seksiyonel kapılar bu malzemelerin birleşimi sayesinde dayanıklı yapının yanı sıra ortamda ses ve ısı yalıtımı sağlanır. Kapılar da farklı renk seçenekleri uygulanabilir. Seksiyonel kapı sistemlerinde kapının açılıp kapanma hızı 0.25 m/s ile 0.40 m/s arasında değişkenlik göstermektedir. Kapılar genellikle çatıya paralel bir biçimde açılır ve mekânda bir daralmaya sebep olmaz. Bu sayede yükleme-boşaltma araçları rahatlıkla giriş-çıkış yapabilir.

Seksiyonel kapı sistemlerinde kapının açılışı fotosel, zincirli manuel çekme tip, butonlu, radarlı veya uzaktan kumandalı olarak ayarlanabilir. Meydana gelebilecek arızalarda kapının düşmesini engelleyecek güvenlik mekanizmaları bulunmaktadır. Elektrik kesintisi olduğunda ise kapıları manuel yöntemleri kullanarak açıp kapatmak mümkün olacaktır.

Alüminyum Seksiyonel Kapılar

Seksiyonel kapılar alüminyum veya pleksiglas malzemeler kullanılarak da tasarlanabilir. Oldukça ilgi toplayan alüminyum seksiyonel kapı saydam görünümü ile daha görkemli bir yapı sunmaktadır. Büyük şirketlerin tercih ettiği bu modeller de diğer seksiyonel kapılar kadar dayanıklı yapıdadır.

Endüstriyel seksiyonel kapı sistemleri konusunda kaliteden ödün vermeyen firma size en uygun ebat ve görünümde tasarım sunar. Uzun yıllar aynı kaliteyi koruyan ürünler ile işlerin aksamadan yürümesi sağlanmış olur.